Třída IT1 v kostele sv. Bartoloměje
26.06.2026
Žáci třídy IT1 prožili netradiční hodinu dějepisu. Vydali se do historického centra města, aby navštívili kostel sv. Bartoloměje.
Prohlídkou a bohatou historií tohoto místa žáky provedla paní PhDr. Kvášová z Muzea Vysočiny Pelhřimov. Její odborný a poutavý výklad nezahrnoval pouze architektonický vývoj samotného kostela, ale zasadil místní reálie do širšího kontextu pelhřimovských a celých českých dějin.
Rádi bychom touto cestou vyjádřili velké poděkování paní PhDr. Kvášové za její čas, ochotu a profesionální přístup, díky kterému byla tato exkurze pro budoucí IT specialisty přínosem a příjemným oživením konce školního roku.